
Sveler med syrnet melk
Oppskrift på små, tykke sveler er så godt som uimotståelige. Svelene er perfekt kosemat og er også fine å ha med seg i sekken på tur. Toppingen kan varieres i det uendelige; både sukker, smør, syltetøy, bær, rømme, kesam, sirup og brunost er sikre vinnere til sveler.

Ingredienser
Antall porsjoner
12
Servering
Fremgangsmåte
- 1
Smelt smøret. Visp deretter luftig eggedosis av egg og sukker. Tilsett så Skumma Kulturmjølk og det smeltede smøret.
- 2
Bland mel, natron og hornsalt og sikt det i eggedosisen. Bland alt til en klumpfri røre. La gjerne røren svelle (hvile) i 20 minutter før steking.
- 3
Varm stekepanne eller en takke til middels varme og legg i en liten øse med røre. Stek svelene på begge sider til de er gyldne og fine.
- 4
Server dem nystekte, med bringebær, granateple og sjokoladesaus. Det er også godt med syltetøy og rømme eller vaniljekesam til.
Tips
Har du stekepanne med et slippbelegg er det i utgangspunktet ikke nødvendig med smør i pannen og du får et jevnere stekeresultat. Samtidig tilfører smør en god smak