Skip to main content
TINE Kjøkken Logo
Del

Pavlova i langpanne med frukt og bær

Middels
2t 40min

Dette er en enkel festkake å servere til mange. Pavlova-bunnen kan du lage i forveien, og så er det bare å lesse på med deilig vaniljekrem, stivpisket lime-krem, frukt og bær.

3.8
(452)
Pavlova i langpanne med frukt og bær

Ingredienser

6 stk
romtempererte egg
2 ts
hvitvinseddik
4 dl
sukker
2 ts
potetmel
1 ts
vaniljesukker

Fyll

1 ss
sukker
1 ts
limesaft

Topping

2 stk
kiwi
1 stk
mango
¼ stk
ananas
8 stk
jordbær
1 dl
blåbær
0.5 dl
kokosflak
1 stk
lime

Slik gjør du

MARENGSBUNN

  1. Tips

    Hvis du ønsker en helt sprø bunn, kan du sette den i stekeovn på 80 °C og la den stå i 7-8 timer. En helt sprø bunn kan oppbevares i 2-4 uker i en tett boks. En bunn som er litt seig inni bør brukes senest dagen etter. 
  2. Tips

    Er det vanskelig å løsne den store pavlovaen, kan du bare servere den rett fra langpannen. Smaken er så god at ingen vil bry seg om det.

VED SERVERING

  1. Tips

    I stedet for kremfløte og vaniljekrem, kan du benytte vår ferdige Piano® Pavlovakrem, som kun skal piskes i 5 minutter. NB: Kremen bør være kjøleskapskald før pisking.

Tips

Pynt pavlovaen med bær og frukt du liker eller har tilgjengelig. Her er det ingenting som er feil. Den søte bunnen går godt med alle type friske smaker.

Hev smaken med våre produkter

Flere fristende oppskrifter