Skip to main content

Ispinner med Biola®, sjokolade og kokos

Enkel
10min

Herlig is med kokos, frukt og mørk sjokolade. Husk at isen må stå i fryseren til den blir stiv, gjerne over natten.

4.3
(11)
Next ImageIspinner med Biola®, sjokolade og kokos

Ingredienser

Antall porsjoner

Ingredienser

1 stk
kiwi
1 stk
banan
4 ss
hermetisk ananas, biter
8 dl
Biola® Naturell Laktosefri, eller annen Biola®
100 g
mørk sjokolade, 70 %
4 ts
kokosmasse

Fremgangsmåte

  1. Skrell og del kiwi og banan i mindre biter. Fordel biter av kiwi, banan og ananas i ispinne-former og fyll på med Biola. Bruk en pinne til å presse litt på bærene og gjør slik at Biolaen sprer seg helt ned i bunnen. Det er viktig for at isen skal henge sammen.

    Tips

    Du trenger ikke å kjøpe ispinne-former. Bruk gjerne plastkopper, små plastbokser eller andre egnede ting. Glass og porselen er ikke godt egnet da de gjerne har for tykke kanter og det kan bli vanskelig å løsne isen.

  2. Sett på tilhørende lokk med pinne eller stikk en trepinne godt ned i isen og sett formene i fryseren til stive, gjerne over natten.

  3. Hakk sjokoladen og smelt den i vannbad eller mikrobølgeovn. Dypp isen i smeltet sjokolade og så i kokosmasse. Du kan også bruke en skje og ha sjokoladen på der du ønsker.

Trykk for å vurdere oppskriften

Tips

Du kan bytte ut Biola® syrnet lettmelk Naturell med din favoritt Biola®. Velg biter av din favorittfrukt og voila, så har du din egen favorittkombinasjon.

Hev smaken med våre produkter

Flere fristende oppskrifter