Pizza for alle
Alle vil ha forskjellige typer pizzafyll. Her er løsningen som tilfredsstiller alle – en stor pizza med ulike typer fyll.
Middels•25 min•4 personer
Ingredienser
- 1 stykk pizzabunn
- 0.5 stykk løk
- 100 g fersk sjampinjong
- 1 dl tacosaus
- 2 dl ferdig pizzasaus
- 200 g TINE® Ekte Revet Ost Original
- 150 g chorizo, eller annen pølse med sterk smak
- 30 g soltørket tomat, i marinade
- 100 g pepperoni, eller salami
- 2 stykk vårløk
- 100 g Selbu Blå® Original, eller Selbu Blå
- 2 ts oregano/mynte
- 2 ss pinjekjerner
- 1 dl ruccola
Slik gjør du
1
Sett stekeovnen på 250 °C.
2
La deigen hvile på kjøkkenbenken i ca. 10 min. Rull deigen ut på en stekeplate, med bakepapiret ned.
3
Rens og skjær løk i tynne skiver. Skjær sopp i skiver. Fordel saus på pizzabunnen, tacosaus på 1/3, pizzasaus på 2/3. Strø revet ost på 2/3 av deigen.
4
Legg chorizopølse og hakket soltørket tomat på en del, sopp, løk og pepperoni på neste, finhakket vårløk og smuldret Selbu Blå på siste felt. Strø oregano over pepperonien og pinjekjerner på chorizodelen.
5
Stek midt i ovnen i 10–15 minutter. Fordel ev. ruccola utover pizzaen ved servering.
TipsHar du middagsrester, for eksempel taco, kan du med fordel ha det som fyll på pizzaen. Pizzasaus og revet ost er alt du trenger i tillegg.