Skip to main content
TINE Kjøkken Logo

Salat med nektarin og Selbu Blå®

Enkel
20min

Blåmuggost, nektarin og asparges bidrar med herlige smaker til denne friske salaten. Nyt den alene eller som tilbehør til grillet kjøtt eller fisk.

3.0
(1)
Next ImageSalat med nektarin og Selbu Blå®

Ingredienser

Antall porsjoner

Ingredienser

175 g
blandet salat, gjerne baby leaf
3 stk
nektarin
200 g
asparges
35 g
pinjekjerner

Vinaigrette

4 ss
olivenolje
0.25 stk
sitron saften av denne
2 ts
flytende honning
0.5 ts
salt
0.5 ts
pepper

Fremgangsmåte

  1. Kok opp en kjele med lettsaltet vann. Knekk av den nederste biten på aspargesen, og kok dem i 2-3 minutter. Legg dem deretter i en bolle med iskaldt vann, gjerne med isbiter. Dette stopper kokeprosessen, og du unngår overkokte og slappe asparges.

  2. Skyll og tørk salaten godt, og legg den over i en salatbolle. Rist pinjekjernene i en tørr panne til de er gylne.

  3. Fjern steinen i nektarinene og del dem i 6-8 båter. Bland olivenolje, saften fra sitron, honning, salt og pepper til vinaigretten. La aspargesen tørke godt og legg dem deretter over salaten sammen med nektarinbåter og pinjekjerner.

  4. Legg over biter av Selbu Blå® og drypp deretter over vinaigretten. Server gjerne med ferskt brød eller som tilbehør til grillmat.

Trykk for å vurdere oppskriften

Hev smaken med våre produkter

Flere fristende oppskrifter