Skip to main content

Panna cotta med vanilje og bringebærsaus

Enkel
20min

Enklere blir det ikke! Med TINE® Lettmelk med vaniljesmak lager du den italienske klassikeren i en fei. Perfekt dessert til mange.

3.9
(41)
Next ImagePanna cotta med vanilje og bringebærsaus

Ingredienser

Antall porsjoner

Ingredienser

4 stk
gelatinplate
1 dl
sukker

Bringebærsaus

250 g
frosne bringebær
2 ss
melis
0.5 stk
sitron

Fremgangsmåte

  1. Bløtlegg gelatin i kaldt vann i ca. 5 minutter.

  2. Kok opp melk, kremfløte og sukker og rør til sukkeret er løst opp. Ta av varmen, klem vannet ut av gelatinen og ha gelatinen i melkeblandingen. Rør til oppløst.

  3. Fordel blandingen i porsjonsglass og avkjøl i kjøleskap i minst 3 timer eller til panna cottaen har satt seg.

  4. Tin bringebærene noe og kok opp under omrøring. Rør inn melis og la småkoke til bærene safter seg. Kjør blandingen glatt med en stavmikser og press gjennom en sikt. Avkjøl og smak til med sitronsaft.

  5. Server panna cotta med bringebærsaus og ev. friske bringebær.

Trykk for å vurdere oppskriften

Tips

Lag gjerne panna cotta dagen før den skal serveres. Dette er en enkel dessert som er lett å lage til mange.

Hev smaken med våre produkter

Flere fristende oppskrifter