Følg oss på ZERO-konferansen
Vi gleder oss til å delta på konferansen og kommer til å dele våre inntrykk med dere her på denne siden. Det blir spesielt spennende å høre hvordan andre bedrifter stiller seg til miljøutfordringen, og ikke minst få et inntrykk av om TINE er på rett spor i sin miljøsatsing.
ZERO-konferansen
som arrangeres på Gardermoen 21. til 22. november er årets internasjonale miljøbegivenhet og en av verdens største klimakonferanser. Det er en viktig arena for diskusjon om
klimatiltak og teknologi, både dagens og morgendagens. Temaet for årets konferanse, "Er grønn vekst mulig?", vil blant annet fokusere på om det er mulig å forene miljø og økonomisk vekst.
Deltakerne fra hele verden kommer for å høre navn som Arnold Schwarzenegger (miljøengasjert, tidligere Guvernør i California
og actionhelt), Connie Hedegaard (Klimakommisær for EU) og Martha Delgado (Miljøminister i Mexico City) komme med sine synspunkter
på vår tids største utfordring.
Hilsen Solfrid og Bjørn
En uke etter
29. november 2011Man gjør seg noen refleksjoner etter å ha deltatt på årets ZERO-konferanse. Størrelsen og omfanget på konferansen er imponerende. Mer enn 1000 deltakere møtes med forhåpentligvis et ønske om å bidra til å løse klimautfordringen.
Potensialet er betydelig, men biogass er lite utnyttet
23. november 2011Biogass er et godt miljøalternativ til dagens fossile drivstoff. Biogass er energirik, CO2-nøytralt og har i tillegg lite utslipp av partikler og gasser (NOX). Kilden til biogass ligger hovedsakelig i dyregjødsel, avløpsslam (kloakk) og matavfall.
Oljefyren er den dummeste energikilden i Norge
22. november 2011I all vesentlighet er det i dag lønnsomt å skifte ut oljefyren. Støtteordninger fra blant annet Enova og prisen på fyringsolje burde være argumenter godt nok til å kaste ut oljefyren.
Engasjert politiker og actionhelt
21. november 2011Har du en klar miljøvisjon, blir det umulige mulig. Et klart budskap fra Arnold Schwarzenegger på ZERO-konferansen i dag.
Viktig driver for vekst og nye arbeidsplasser
21. november 2011Vi ser en tydelig dreining på årets konferanse. Fra å være en betydelig kostnad, er nå miljøutfordringen en mulighet for innovasjon, næringsutvikling og arbeidsplasser.
ZERO-konferansen i gang
21. november 2011Nå er vi i gang. Over 1000 deltakere setter hverandre i stevne og skaper rekorddeltakelse på årets ZERO-konferanse.
Redusert utslipp
TINE er en av de største og mest synlige transportaktørene på norske veier. I 2011 kjørte TINEs kjøretøyer over 54 millioner kilometer, en lengde som tilsvarer tur retur Lindesnes-Nordkapp over 10.000 ganger.




















