TineYoghurt Ja - lettyoghurt med lite tilsatt sukker
TineYoghurt Ja er en helt ny yoghurtserie med lite fett, lite tilsatt sukker og uten kunstig søtstoff.
Nøkkelhull- enkelt å velge sunnere
Nøkkelhullet er et symbol som skal gjøre det lettere å finne de sunne alternativene i butikkhyllen. Produkter med nøkkelhullsmerke inneholder mer fiber og mindre fett, salt og tilsatt sukker. TineYoghurt Ja er den eneste yoghurten i Norge som kan merkes med nøkkelhullet fordi den inneholder både lite fett (kun 0,7 %) og lite tilsatt sukker (kun 3 %). I tillegg er den uten kunstig søtstoff.
Strenge kriterier på yoghurt
Prosessen med å utvikle disse yoghurtene har vært krevende. Kriteriene for nøkkelhullsmerking er svært strenge for syrnede melkeprodukter som yoghurt, og det har vært utfordrende å lage fruktyoghurt med god smak innenfor gjeldende kriterier. Etter mye prøving og testing kom TineYoghurt Ja på markedet, og er den eneste yoghurten på det norske markedet som kan merkes med nøkkelhullet.
Lite tilsatt sukker
Den største utfordringen for å få god smak på et slikt produkt innenfor kriteriene for nøkkelhullsmerking, er mengden sukker. I yoghurt kommer det naturlig noe sukker fra melken og bærene. Det var kun rom for å tilsette 3 % sukker i disse yoghurtene for å holde seg under maksgrensen, det er mindre enn halvparten av det som er vanlig i fruktyoghurt. TineYoghurt Ja er derfor en yoghurt mild på smak for de som ønsker en fruktyoghurt med lite tilsatt sukker og uten kunstig søtstoff.
Kilde til fiber
TineYoghurt Ja inneholder også fiber. Det er med på å holde magen og fordøyelsen i orden, i tillegg til at du holder seg lengre mett. Mange nordmenn får i seg for lite fiber, men spiser du ett beger Tine Yoghurt Ja får du i deg 1,9 g fiber av de anbefalte 25 g om dagen. TineYoghurt Ja er naturlig rik på vitaminer og mineraler, spesielt kalsium som vi vet at mange barn og unge får for lite av.
TineYoghurt Ja er en litt sunnere nyhet for de som er glad i yoghurt.
TINE